مرکز کاشت و پیوند موی طبیعی ایرانیان
(کاشت مو,درمان ریزش مو,مرکز تخصصی پی آر پی, کاشت و پیوند مو,کلینیک تخصصی پی آر پی,ترمیم مو)
امروزه به دلیل علاقه بسیاری از مردم به انجام عمل های زیبایی و روی آوردن آنها به این سمت باعث شده تا کلینیک های زیبایی رشد قارچ گونه ای پیدا کنند.هجوم انبوه آگهی های تبلیغاتی توسط ماهواره ها.مجلات.روزنامه ها و.... باعث شده است تا کسانی که مایل به انجام این عمل ها هستند در یک بلاتکلیفی و سرگردانی فرو رفته اند و برای بسیاری از آنها تصمیم گیری در این زمینه سخت و گاهی حتی به بن بست رسیده و منصرف شده اند.حال این بحث که چه کسی صلاحیت انجام این کارها را دارد بماند و به آن خواهیم رسید اما بنده به دلیل اینکه در زمینه کاشت وپیوند موی طبیعی فعالیت و تخصص دارم لازم میدانم توضیحات مفصلی در زمینه کاشت و پیوند موی طبیعی بدهم با این امید که شاید هموطنانی که قصد انجام چنین عملی دارند از سر در گمی بیرون آمده و بهتر بتوانند تصمیم بگیرند.

گاهی اوقات در تبلیغات کاشت مو با جمله های زیر برخورد میکنید که برخی از آنان کاملآ غیر واقعی وبرخی دیگر جهت جذب بیمار است وبه هیچ عنوان در کیفیت کار تآثیری نخواهند داشت که به چند نمونه اشاره می کنم :

 (تراکم صد در صد ) : تراکم صد درصد به معنای تراکمی است که شما در قسمتها ی دارای مو دارید (اگر بنده درست متوجه شده باشم...!!!) اما واقیت این است که در بهترین حالت ممکن در یک جلسه تراکمی که ایجاد خواهد شد 25 تا 35 در صد خواهد بود البته لازم به توضیح است برای فردی که دچار طاسی است این مقدار نیز میتواند راضی کننده باشد.

(ضما نتنامه کتبی) :کار کاشت موی طبیعی اگر طبق اصول علمی وتجربی خودش انجام شود کاملآ موفقیت آمیز خواهد بود.

وطبق اصول حرفه ای پزشکی یک پزشک از هنگام مشاوره تا زمان نتیجه کار قطعآ پاسخگوی بیمار خویش خواهد بود پس هرگز نیازی به ضمانتنامه وجود ندارد و اگر خدای ناکرده پزشکی بخواهد از جوابگویی بیمارش سر باز زند ضمانت نامه به غیر از یک تکه کاغذ چیز دیگری نیست و در روند بهبود کار شما تآثیری نخواهد داشت..

کاشت موی طبیعی در ایران و تمام کشورها فعلآ به دو روش جراحی و غیر جراحی و یا ترکیبی از هر دو روش  انجام میشود اما در تبلیغات دیده میشود که نامگذاریهای مختلفی انجام میشود که بیشتر برای گمراه کردن بیمار است و در اصل عمل هیچ تفاوتی وجود ندارد.

بعضآ دیده میشود در برخی از تبلیغات کلینیک ها خود را مجهزترین. پیشرفته ترین .بهترین و یا بنیان گزار فلان روش معرفی میکنند در توضیح بهتر است بدانید عمل کاشت مو یک عمل ساده سر پایی محسوب میشود که نیازی به وسایل و تجهیزات خیلی خاص ندارد و با وسایل معمول پزشکی قابل انجام است حال اگر مثلآ دوست دارید هنگام انجام عمل فیلم تماشا کنید با خودتان ...!!!

در این میان بعضی هم ادعا میکنند که تکنسین هایشان در امریکا دوره دیده اند بهتر است بدانید بعضی از پزشکانی که مشغول کاشت مو هستند خودشان حتی انجام هیچکدام از قسمتهای کار را بلد نیستند(دروغ چرا...؟؟؟) اما تا آنجا که بنده در این چند ساله دیدم تکنسین های قدیمی و با سابقه توسط پزشکانی که خود دوره دیده اند تحت آموزش قرار گرفته اند اما تکنسین های جدید تر و دارای سابقه کمتر زیر نظر تکنسین های دیگر کار را آموخته اند.

( تعرفه دولتی) : دولت هرگز برای این کار هیچگونه تعرفه ای قرار نداده است .     

(پذیرفتن دفترچه بیمه) : همانطور که میدانید بیمه هزینه جراحی های زیبایی را هرگز به عهده نمی گیرد مگر در شرایط بسیار خاص چه برسد به عمل کاشت موی طبیعی...!!!

سوالاتی که معمولا بیماران از پزشک میپرسند وجوابهای متناقضی دریافت میکنند:

من چه تعداد تار مو نیاز دارم؟

پاسخ واقعی این سوال را میتوان اینگونه داد که روی سر هر انسان بطور متوسط 100.000 تا120.000 تار مو وجود دارد شما میتوانید با محاسبه درصد طاسی سر تعداد مورد نیاز را محاسبه نمایید به طور مثال اگر کسی طاسی سرش از جلوی سر شروع شده وتا قسمت دایره سر ادامه پیدا کرده باشد چیزی حدود 40.000 تا50.000 تار مو نیاز دارد!!!........ اما چند مسئله وجود دارد که بهتر است بدانید:

تعداد مورد نیازی که در بالا به صورت مثال آورده شد تعدادی است که سر بیمار مثل روز اول شود اما توجه به این نکته نیز ضرور یست که این تعداد را باید از پشت سر بیمار برداشت و قطعآ امکان برداشت چنین تعدادی یا بیشتر از این امکان پذیر نیست. مسئله دیگری که وجود دارد این است که وقتی توسط هرپزشک ویا در هر کلینیک (هیچ فرقی نمیکند) هنگام ایجاد سوراخهایی  که جهت کاشت بافتها صورت میگیرد (در یک مرحله) نزدیک بودن این سوراخها به هم(ایجاد تراکم بیشتر) محدودیت دارد به این معنی که تا فاصله محدودی میشود سوراخها را نزدیک به هم زد و این یعنی اینکه در یک مرحله کار تراکمی که بوجود خواهد آمد تقریبآ یک سوم یا یک چهارم موهای خودتان خواهد شد پس اگر قصد دارید عمل کاشت مو انجام دهید در یک جلسه توقعی در همین حد داشته باشید واگر هم به شما بیش از این وعده داده شد باورش به عهده خودتان...!!!

روش جراحی بهتر است یا غیر جراحی؟

بیشتر اوقات بیمارانی که برای مشاوره به کلینیک های متعدد میروند با نظرات مختلف پزشکان روبرو میشوند وحرفهای متناقض آنها را به سمت بلا تکلیفی میبرد بعضی پزشکان چون با عمل غیر جراحی مخالف هستند طبیعتآ اصرار بر عمل جراحی و نفی غیر جراحی میکنند و ایراداتی نیز به این کار وارد میکنند و پزشکان دیگری که فقط با روش غیر جراحی کار میکنند و بدلیل اینکه این دسته از پزشکان روش جراحی را بلد نیستند و یا امکاناتش را در اختیار ندارند مطمئنآ به روش جراحی ایراد مگیرند و بیچاره بیمار که این وسط نمیداند چه کند...!!!

اما اگر یک توضیح کامل میخواهید بهتر است بدانید در صورتی که ریزش مو از جلوی سر شروع شده باشد و بیمار به خط موی جدید و طراحی مجدد آن نیاز داشته باشد بهتر است کار با روش جراحی انجام شود به دلیل آنکه چون خط مویی که ایجاد خواهد شد باید ظاهری کاملآ طبیعی داشته باشد و علاوه بر مهاری پزشک در نوع کاشت حتمآ باید از گرفت های یکی استفاده نمود(تار موی یک) و چون در روش غیر جراحی معمولآ در برداشت گرفتها دو و بیشتر هستند به درد خط مو نمی خورند مگر اینکه بعد از برداشت زیر میکروسکوپ قرار گیرند و با عمل کات به گرفت یک تقسیم شوند که معمولآ کسی چنین کاری را نمیکند چون کلینیک هایی که فقط غیر جراحی کار میکنند اصلآ میکروسکوپ ندارند.

اما عمل غیر جراحی بیشتر به درد پر کردن کم پشتی ها و یا ایجاد تراکم در مرحله دوم به بعد میخورد .با توجه به اینکه در عمل غیر جراحی امکان برداشت از تمام نواحی وجود دارد میتوان تعداد بیشتری نسبت به جراحی برداشت کرد.

آثار بخیه در عمل جراحی امری اجتناب نا پذیر است اما تبحر پزشک میتواند هنگام بریدن پوست کمک کند تا جای بخیه(اسکار) کمتر و باریکتر شود هر چند که این خط در زیر پوشش موها پنهان خواهد ماند.و نیز جای برداشت گرفت ها در روش غیر جراحی نیز بعد از گذشت چند روز به کلی خوب خواهد شد و در هر دو روش استفاده از یک کرم ترمیم کننده کمک زیادی خواهد کرد.

زمان انجام عمل در روش غیر جراحی بسیار طولانیست چون با استفاده از پانچر دستی و تک به تک برداشتن با سرعت پایین نمیتوان کار را به سرعت تمام کرد و شاید این یکی از ایراداتی است که به این روش میگیرند اما با استفاده از پانچرهای الکتریکی بخش مهمی از این مشکل حل خواهد شد و میتوان کار دو یا سه روزه را معملآ یکروزه انجام داد.

تعداد تا ر موی کاشته شده؟

بهتر است هنگام انجام کار اصرار زیادی روی تعداد نکنید چون پزشک را وادار به گفتن دروغ خواهید کرد تعداد تار مویی را که امکان برداشت آن وجود دارد معمولآ در افراد متفاوت است و به عواملی مثل تراکم موجود روی سر بیمار. حدود اندازه نوار برداشت شده در جراحی . حدود امکان برداشت در غیر جراحی و..... بستگی دارد و نمیتوان گفت که از روی سر هر بیمار تعداد مشخص و معلومی برداشت خواهد شد.

بیشتر اوقات بیمارانی که به من مراجعه میکنند میپرسند که در هنگامی که ما با هیچ کلینیک آشنایی نداریم و اطلاعاتی هم در مورد کارنداریم با دیدن این همه تبلیغات کدام کلینیک را برای کار انتخاب کنیم؟؟؟

و جواب من همیشه این است : در انتخاب به سه چیز دقت کنید.  یک : مطمئن شوید خود پزشک کار را به طور کامل بلد است.  دو: تجربه نقش مهمی در انجام کار دارد مطمئن شوید کلینیکی را که انتخاب کرده اید با سابقه است .  سه : وجدان کاری قطعآ در هر کار اهمیت بسیاری دارد اما در این کار خیلی بیشتر. مطمئن شوید برای شما کم کاری نخواهد شد و تمام آن کاری که در یک جلسه لازم باشد برای شما انجام خواهد شد.

 ارسال توسط متخصص پوست ومو

اسلایدر

JavaScript Codes