مرکز کاشت و پیوند موی طبیعی ایرانیان
(کاشت مو,درمان ریزش مو,مرکز تخصصی پی آر پی, کاشت و پیوند مو,کلینیک تخصصی پی آر پی,ترمیم مو)

توصیه های قبل از عمل

قبل از هر چیز از اینکه مرکزتخصصی کاشت و پیوند موی ایرانیان را برای این کار انتخاب کرده اید و به ما اعتماد کرده اید از شما متشکریم!

خواهشمندیم به خاطرگرفتن بهترین نتیجه ازکارتان و همچنین رضایت خاطرتان بدقت مطالب زیر را مطالعه نموده و به ان عمل نمائید :

      روز عمل، جواب آزمایش را همراه خود داشته باشید.

      شب قبل از عمل وصبح روز عمل قبل از مراجعه به کلینیک سر خود را بشویید.

      صبح قبل از عمل صبحانه کامل میل نمایید.

      سه هفته قبل از عمل از مصرف ویتامین E خودداری نمایید.

      دو روز قبل از عمل از مصرف الکل پرهیز نمایید

       تا دو هفته قبل از عمل از مصرف سیر، داروهای گیاهی، گریپ فروت و زنجبیل خودداری نمایید.

           یک هفته قبل از عمل از مصرف آسپیرین (ASA) و شب قبل از عمل از مصرف داروهای ضد درد مانند بروفن، دیکلوفناک، ایندومتاسین، ولتارن، پیروکسیکام، ناپروکسن و همچنین متوکاربامول خودداری نمایید

          اگر ازداروهای خاصی مانند داروهای فشار خون بخصوص ایندرال ( پروپرانولول ) استفاده می کنید حتما به پزشک اطلاع دهید.       

      در روز جراحی لطفا از لباس های دکمه دار و جلوباز که به راحتی از تن درآورده شوند، استفاده نمایید و از پوشیدن تی شرت و لباسهای مشابه خودداری کنید.

           در صورت استفاده از کلاه، از نوع راحت آن استفاده نمایید.

      چنانچه از کلاه گیس استفاده می کنید باید با پزشک خود مشورت نمایید.

      در طول عمل جهت رفاه حال بیمار و پرسنل از حضور همراه ممانعت به عمل می آید.

      بیماران به هیچ عنوان اجازه ندارند تا یک ساعت بعد از عمل رانندگی نمایند. لطفاّ جهت حضور در کلینیک در زمان جراحی از وسیله نقلیه شخصی استفاده نکنید.

      خواهشمندیم قبل از ورود به کلینیک موبایل خود را خاموش نمایید. به هیچ عنوان به بیماران اجازه استفاده از موبایل داده نمی شود.

      در صورت لزوم و نیاز به اطلاعا ت بیشتر میتوانید با شماره تلفنهای 2۶۴۰۶۰۰۷و یا2۶۴۰۶۰۰۸ تماس بگیرید        با تشکر

 

توصيه هاي بعد از عمل

بعد ار انجام عمل به هيچ عنوان تا يك ساعت بعد از عمل حق رانندگي ندارید .

از مصرف آسپيرين و الكل در مدت 10 روز بعد از جراحي خودداري نمائيد.

تورم اطراف چشم و صورت از عوارض طبيعي جراحيهاي سر و صورت مي باشد.48 ساعت بعد از جراحي تورم اطراف پيشاني و چشم شروع شده و ممكن است به مدت 72 ساعت طول بكشد. جهت کم شدن میزان تورم میتوانید به فاصله هر چند دقیقه یکبار از کمپرس یخ استفاده نمایید .

اگر در محل کاشت دچار خارش شدید به هيچ عنوان محل عمل را تحريك ننماييد و از قرص ستريزين استفاده نماييد .

پس از جراحي ممكن است در ناحيه اي از پشت سر بيحسي از 1 تا 5 ماه وجود داشته باشد كه به مرور زمان حس ناحيه ترميم مي يابد.

تجربه نشان داده است بيماران در حين خواب به طور ناخودآگاه به دليل احساس خارش سر خود را خارانده و باعث بيرون آمدن پيازهاي مو مي شوند. لذا توصيه مي شود حتما در طي پنج شب اول از قرص ديازپام براي خواب راحت و جلوگيري از اين عارضه استفاده نمائيد.

شب اول بعد از جراحي

یک عدد قرص سفیکسیم و یک عدد قرص ستریزین با هم ميل نمائيد .درصورتی که درد داشته باشید میتوانید از یک عدد قرص ترامادول ودر صورت بی خوابی از یک عدد قرص دیازپام استفاده کنید ودرغیر این صورت نیازی به استفاده از این دو قرص نخواهد بود. از شستشوي سر خودداري نمائيد ولي گردن و بدن خود را مي توانيد بشوئيد.اكيدا محل عمل را تحريك نكنيد.قبل از خواب با استفاده از كيسه يخ پشت سر و روي پيشاني را به مدت يك ساعت كمپرس سرد نمائيد . به هنگام خواب بدن خود را به صورت زاويه 45 درجه نگه داريد .

روز دوم :

از امروز مي توانيد حمام نمائيد.ابتدا حمام را از بخار پر نموده وبه مدت يك ربع جهت مرطوب شدن هر چه بيشتر سر در حمام بمانيد.يك ظرف آب را با یک شامپوی بچه مخلوط كرده وبااستفاده از يك ابر يا اسفنج كف شامپو را روي محل كاشت مو ريخته و پس از مدت 5 دقيقه سر خود را بشوريد ولي به هيچ عنوان محل عمل را مالش ندهيد. به هنگام استحمام از فشار مستقيم آب دوش روي محل عمل خودداري نمائيد. بقيه قسمتهاي سر را(حتي محل بخيه ) مي توانيد مطابق معمول شستشو نمائيد.بعد از استحمام محلول ويتامين E را روي محل كاشت موبریزید. يك قرص سفيكسيم ويك قرص ستريزين ميل نمائيد . سه بار در طي روز با استفاده از كيسه يخ پشت سر و روي پيشاني را به مدت نيم ساعت كمپرس سرد نمائيد . مي توانيد براي خواب بهتر از قرص ديازپام 5 ميلي گرم استفاده نمائيد

روزسوم تا نهم :

از ورزش سنگين  بپرهيزيد . به هيچ عنوان محل عمل را تحريك نكنيد . مي توانيد مطابق روزهای قبل ودستورات پزشك استحمام نمائيد . به هنگام استحمام از فشار مستقيم آب دوش روي محل عمل خودداري نمائيد. هرگز محل عمل را مالش ندهيد. روزي يك بارطبق دستوراز محلول ويتامين E  بعد از استحمام استفاده کنید. هر شب یک عدد قرص سفیکسیم و یک عدد قرص سیتریزین میل نمایید.

روز دهم :

جهت استحمام شير آب گرم را باز كرده و اجازه دهيد حمام مانند يك سونا بخار پر از بخار آب شود.در حين استحمام به آرامي و خيلي ملايم محل عمل را با كف نوك انگشتان  ماساژ دهيد و اجازه دهيد دلمه ها با شستشوي سر به آرامي ،جدا شوند. از ناخن خود براي جدا شدن دلمه ها استفاده ننمائيد .به هر حال چنانچه دلمه اي باز باقي ماند از كندن و يا تحريك آن خودداري نمائيدومطمئن باشيد به مرور زمان خود به خود جدا مي شود. از ورزش سنگين خود داري نمائيد. براي خارج نمودن بخيه ها به كلينيك مراجعه نمائيد.بيماران شهرستاني نيازي به كشيدن بخيه ندارند.

از روز چهاردهم به بعد مي توانيد ورزش عادي خود را ادامه دهيد .

نكات قابل توجه :

از روز چهاردهم به بعد مي توانيد مطابق معمول استحمام نموده و پوست سر را ماساژ دهيد و هيچ نوع مراقبتي ديگر لازم نيست.

5 ماه بعد از عمل جهت معاينه به كلينيك مراجعه نمائيد.

معمولا 2 تا 6 هفته بعد از عمل ، موهاي كاشته شده مي ريزند . اين بدان معني نيست كه پيوندهاي انجام شده از دست    مي روند ، بلكه ريشه هاي مو ، خود را براي توليد موهاي جديد آماده مي كنند و پس از  4 ماه رشد خود را آغاز   كرده و در مدت 6 تا 8 ماه به رشد كامل مي رسند.البته در درصد خيلي كمي از بيماران ممكن است اين الگو رعايت نشده و رشد موها زودتر يا ديرتر آغاز شود.

شما مي توانيد كانديد 1 يا 2 يا 3 يا 4 جلسه درمان باشيد . فاصله جلسات 6 ماه مي باشد .براي تراكم بخشيدن به موهاي خود و كانديد عمل بعد شدن لطفا 5 ماه بعد از عمل قبلي با كلينيك جهت تعيين وقت عمل بعدي هماهنگي نمائيد.

در صورتيكه بيمار خانم باشد ممكن است پس از عمل موهاي اطراف محل عمل مختصري ريزش پيدا كند كه طبيعي بوده وپس از مدتي شروع به رشد مي كنند و جاي هيچ نگراني نمي باشد.اين حالت در آقايان نيز ممكن است اتفاق بيفتد.اين ريزش مو در اثر تحريك عروق تغذيه كننده موهاي اطراف نواحي عمل بوده و يك امر كاملا طبيعي است.

در صورتيكه بيمار كلا طاس نبوده و در مرحله ريزش فعال مو باشد پس از عمل اين ريزش ممكن است ادامه پيدا كند و ارتباطي با موهاي پيوند زده شده ندارد.مي توانيد براي جلوگيري از اين ريزش با كلينيك مشاوره نمائيد .ارسال توسط متخصص پوست ومو

اسلایدر

JavaScript Codes