مرکز کاشت و پیوند موی طبیعی ایرانیان
(کاشت مو,درمان ریزش مو,مرکز تخصصی پی آر پی, کاشت و پیوند مو,کلینیک تخصصی پی آر پی,ترمیم مو)

 

چه کسانی میتوانندعمل کاشت و پیوند مورا انجام دهند؟         

اين عمل در اشخاصی قابل انجام است  که دارای بانک موی مناسبی باشند( در پشت سر دارای مو باشند چون برای برداشت  از اين منطقه استفاده خواهد شد. 

آیا  محدودیت سنی تاثیری در نتیجه عمل دارد؟

معمولا بهترین سن برای انجام عمل بین 25 تا 45 سالگی است به این دلیل که شخص در این سنین دارای بانک موی خوبی است ونتیجه کار بهتر خواهد بود اما بالای سن 45 سال نیز میتوانند به راحتی این کار را انجام دهند.

آیا موی کاشته شده مجددا دچار ریزش نمی شود؟

موهای کاشته شده به لحاظ اینکه از پشت یر برداشته میشوند واین منطقه تحت تاثیر هورمون تستسترون (هورمون عامل ریزش مو) نمیباشد هرگز دچار ریزش نخواهند شد.

آیا جای برداشت مو در  پشت سر خالی نمی ماند ؟

درصورتی که عمل به شکل جراحی انجام شود چون یک نوار از پشت سر برداشته شده وبخیه میشود طبیعتا چیزی از تراکم موها کم نخواهد شد و اگر عمل به صورت غیر جراحی انجام شود چون جای خالی موهای برداشته شده دیگر رشد نخواهد کرد حداکثر 2 تا3 بارامکان برداشت وجود دارد ولی بیش از این از تراکم موهای پشت سر کم خواهد کاست.

آیا پس از کاشت بیمار از ظاهری طبیعی برخوردار خواهد بود ؟

این مسئله ارتباط مستقیم با تبحر و تجربه پزشک وهمچنین تجربه تکنسینها ودقت وظرافت آنها در کار دارد ومسائلی مانند طراحی خط موی جلوی سرو شکل ایجاد سوراخها ویا تیغهای مورد استفاده پزشک و...

آیا عمل کاشت مو عوارضی دارد ؟

کاشت مو هیچ عارضه ای ندارد فقط به دلیل تزریق دارو امکان تورم در قسمت پیشانی و التهاب وقرمزی پوست به دلیل ایجاد سوراخهایی که جهت کاشت زده میشود وجود دارد که هر دو مورد دو الی سه روزه بر طرف خواهد شد.  

آيا کسانيکه فقط تراکم جلوی سرشان کم شده است می توانند عمل کاشت مو انجام دهند ؟ 

بله .این امکان برای کسانی که حتی دچار کم پشتی در هر قسمت باشند نیز وجود دارد.                                   برای انجام عمل نياز است موها تراشيده و يا کوتاه شود ؟

در صورتی که بنا باشد بیمار به روش جراحی عمل شود به هیچ عنوان نیاز به کوتاه کردن موها نخواهد بود اما در صورتی که بیمار کاندید عمل به روش غیر جراحی باشد حتما موها باید با ماشین شماره یک کوتاه شود.                                                                                                                               عمل کاشت مو را تا چه تراکمی می توان انجام داد؟

ایجاد تراکم روی سر بیمار به عوامل متعددی بستگی دارد.تراکم پشت سر و وسعت طاسی ونوع عملی که انجام میشود از عواملی هستند که در تراکم بوجود آمده نقش خواهند داشت. در صورتی که بیمار فاکتورهای لازم را داشته باشد میتوان تراکم بسیار خوبی روی سر بیمارایجاد کرد.

 آيا اين عمل  بيهوشی دارد ؟
خير ، عمل با بيحسی موضعی انجام می شود و با تزريق آرامبخش  بيمار هیچ گونه دردی احساس نخواهد کرد.  

    آيا بیمار باید بعد از عمل مجددا  به پزشک مراجعه نماید ؟
درصورتی که بیمار به روش جراحی درمان شده باشد ده روز پس از عمل با مراجعه به کلینیک جهت کشیدن  بخيه ها اقدام خواهد کرد. بيمار ديگر نيازی به پزشک ندارد تا زمانی که موها به رشد کامل برسند در این حالت بیمار جهت ویزیت توسط پزشک مراجعه خواهد کرد اما در تمام این مدت پزشک اماده پاسخگویی به سوالات بیمار خواهد بود.

 آيا امکان پیوند مواز شخصی به شخص دیگر وجود دارد؟
خير ، پوست سر فوليکول های فرد ديگر را نمی پذيرد و نسبت به آن واکنش نشان می دهد .

آيا میشود خط موی جلوی سر را پائين آورد ؟
بله ،اما تا آجا که ظاهر غیر طبیعی پیدا نکند
آيا اين عمل در خانم ها امکان پذير است ؟
بله ، در خانم ها نيز می توان اين عمل را انجام داد .
آيا بعد از عمل نياز به مصرف دارو می باشد ؟
موهای کاشته شده نياز به هيچ داروئی ندارند . ولی اگر چنانچه بيمار موهای اوليه دارد و عمل پيوند مو برای افزايش تراکم انجام شده است ، بهتر است بیمار از داروهای تقویتی استفاده نمايد .
تا چند روز بعد از عمل انجام ورزش و کار سخت ممنوع است؟
از روز دهم بعد از عمل می توان ورزش نمود و حتی بيمار می تواند در استخر شنا کند . ورزش های سنگين و کارهای سخت را 2 هفته بعد از عمل می توان شروع کرد .
چند روز بعد از عمل بايد استحمام نمود ؟
48 ساعت بعد از عمل امکان استحمام وجود دارد و ده روز بعد از عمل می توان زير دوش مستقيم رفت و محل عمل را کاملاً با دست ماساژ داد .
بیمار چند بارمی تواند اين عمل را انجام دهد؟
بستگی به تراکم موهای پشت سر شخص دارد. هر چه تراکم بيشتر باشد، تعداد عمل بيشتری می توان انجام داد. اما حداکثر 2جلسه جراحی و3جلسه غیر جراحی امکان پذیر است.

 ارسال توسط متخصص پوست ومو

اسلایدر

JavaScript Codes